Reklamy pouze sem Tady!!!Jinak nereagujem

Červen 2010

Appaloosa

30. června 2010 v 22:57 | Míša |  Plemena koní
Název plemene: Appaloosa

Původ: USA
Typ: westernový kůň
KVH: 140 - 155 cm
Barvy: skvrnité


Historie
Appaloosy jsou potomky španělských koní. Plemeno vzniklo díky chovu Indiánů kmene Nez-Percé. Jako vůbec první indiánský kmen zahájili cílený chov již v 16. století. V 18. století měli stáda prvotřídních koní. V 19. století toto plemeno téměř vyhynulo. Teprve ve 30-tých letech 20. století skupina chovatelů tyto koně zachránila.
Dnes jsou appaloosy velmi populární jezdečtí a rekreační koně. Za to však musí zaplatit křížením s jinými plemeny a postupnou ztrátou původních vlastností.


Povaha
Appaloosy jsou přátelští a poslušní. Jsou energičtí a silní. Také jsou učenliví a velmi obratní v obtížném terénu. Díky svému původu mají dobrý orientační smysl, umí si najít vodu a bránit se před přirozenými nepřáteli.

Konstituce
Hlava je malá s rovným profilem, oko má dobře viditelnou duhovku. Krk je dlouhý, svalnatý a vysoko nasazený, hrudník hluboký. Hřbet je krátký, záď kulatá a výrazně osvalená. Žíně jsou jemné a kratší. Končetiny jsou svalnaté, kopyta pevná.
Srst je většinou ryzá, strakatá. Rozlišujeme několik vzorů: snowflake, leopard, frost, marble, spotted blanket. Kůže je v okolí tlamy a očí skvrnitá.
V kohoutku mívají 140 - 155 cm

Využití
Tito koně jsou využíváni především jako westernoví koně a pro práci s dobytkem, ve které vynikají pro svoji mrštnost a sílu. Používá se i v rekreačním ježdění díky svým pohodlným chodům. Je možné je vidět i při parkúru a drezúře. Jsou vhodní i jako vytrvalostní koně.
Paint Horse

30. června 2010 v 22:54 | Míša |  Plemena koní
Název plemene: Paint Horse

Původ: USA
Typ: westernový kůň
KVH: 147 - 160 cm
Barvy: strakatá


Historie
Paint horse je v podstatě barevná linie koní Quarter Horse. Ti vznikli v 17. století v USA. Jejich předci byli španělští a angličtí koně. Quarter Horse byl původně využívám k dostihům, podle kterých dostal i své jméno: čtvrtkař. Je to totiž nejrychlejší plemeno na čtvrt míle. Mezi jeho předky bychom našli spoustu slavných anglických plnokrevníků. V 19. století se začaly běhat delší dostihy a tak Quarter Horse ztratil své primární uplatnění. Proto se využily jeho další vynikající vlastnosti pracovního koně. Stal se nepostradatelným pomocníkem na dobytčích farmách a i díky němu vzniklo westernové ježdění. Dodnes je Quarter Horse vyhledávaným westernovým koněm. Postupně se ale začali objevovat i strakatí koně a byl pro ně zřízen vlastní registr. Sem mohli být zařazeni jen takoví koně, kteří měli aspoň jednoho rodiče registrovaného. Postupně se tak vyšlechtil strakatý ráz Quarter Horse, který byl uznán za plemeno a dostal název Paint Horse: malovaný kůň.


Povaha
Paint Horse je velmi vytrvalý, silný a pracovitý kůň. Je inteligentní a má tzv. Cow Sense. Je věrný svému pánu a vytváří si s ním vztah. Je také odolný, tvrdý a obecně má velmi dobrý temperament.

Konstituce
Paint horse má menší hlavu se silným, svalnatým krkem. Lopatky jsou strmé, plece silné. Hřbet je kratší, rovný, záď je výrazně svalnatá. Končetiny jsou pevné, svalnaté s kvalitními kopyty.
Srst je vždy strakatá. V kohoutku měří 147 - 160 cm.

Využití
Paint Horse je dodnes vynikajícím pracovním koněm. Využívá se ve westernových soutěžích i jako spolehlivý a vytrvalý rekreační kůň.Quarter horse

30. června 2010 v 21:54 | AnetQa |  Plemena koní
Quarter horse

Původně byl kůň amerických kovbojů.Ještě dnes se využívá hlavně ve všech disciplínách westernového ježdění, kromě toho také v dotizích na čtvrt míle - ,,a quaterof mile".
Historie
Plemeno vzniklo v 17. století v USA. Jejich předci byli španělští a angličtí koně. Quarter Horse byl původně využívám k dostihům, podle kterých dostal i své jméno: čtvrtkař. Je to totiž nejrychlejší plemeno na čtvrt míle. Mezi jeho předky bychom našli spoustu slavných anglických plnokrevníků. V 19. století se začaly běhat delší dostihy a tak Quarter Horse ztratil své primární uplatnění. Proto se využily jeho další vynikající vlastnosti pracovního koně. Stal se nepostradatelným pomocníkem na dobytčích farmách a i díky němu vzniklo westernové ježdění. Dodnes je Quarter Horse vyhledávaným westernovým koněm.


Povaha
Quarter Horse je velmi vytrvalý, silný a pracovitý kůň. Je inteligentní a má tzv. Cow Sense. Je věrný svému pánu a vytváří si s ním vztah. Je také odolný, tvrdý a obecně má velmi dobrý temperament.

Konstituce
Quarter horse má menší hlavu se silným, svalnatým krkem. Lopatky jsou strmé, plece silné. Hřbet je kratší, rovný, záď je výrazně svalnatá. Končetiny jsou pevné, svalnaté s kvalitními kopyty.
Srst je bílá, hnědá, ryzá nebo černá. Vyskytují se i plaváci a palomino. V kohoutku měří 147 - 160 cm.

Využití
Quarter Horse je dodnes vynikajícím pracovním koněm. Využívá se ve westernových soutěžích i jako spolehlivý a vytrvalý rekreační kůň.Reklamy!

30. června 2010 v 21:46 | AnetQa |  Důležité!
Takže reklamy pouze sem!!

Jezdecká výstroj

30. června 2010 v 12:37 | Míša |  Jezdecká výstroj
Ať už si vyberte jakýkoli druh koně,budete potřebovat určitou minimální výbavu,patrně rozsáhlejší než pro jiná zvířata.I ty nejnezbytnější pomůcky mohou být celkem drahé,ale pro takové případy existují i rozvinuté trhy s použítým zbožím,které vám pomohou zmenšit množství vynaložených peněz.
Výbava je nezbytná nejen pro koně,ale také pro jezdce.Bespečnostní čapky  jsouzásadně důležité pro případ pádu a ke koupi jsou ve všech možných tvarech a velikostech.Jezdecké boty,rukavice a jezdecké kalhoty můžete improvizovaně nahradit,ale pro zvláštní píležitosti jako je parkur nebo závody,budete potřebovat být pekně oblečeni.
Kůň,kterého berete na parkur a závody,potřebuje zvláštní vybavení:bandáže,houně a chrániče ma dobu přepravy,aby přijel na závody ve vrcholné kondici.
 Ostatní pomůcky jsou prostě nepostradatelné proto,aby se na koni dalo jezdit.Udidla se mohou dost lišit,nejběýnějšího je ale stíhlové udidlo a je k mání dokonce v několika různých  podobách.Výber je zpravidla věc osobní preference.Můžete nalézt širokou škálu té nejdůležitější součásti výstroje-sedla.Ačkoli je drahé,pokud je dobře udržované,vydrží dlouhou dobu.Vybírejte sedlo obezřetně,ujistěte se,že sedí koni a že je pohodlné i pro jezdce. 

Něco o mě (Anča)

29. června 2010 v 21:26 | AnčaLowe♥♥♥ |  My
Ahůj!Tak tady máte něco o mě...

jméno:Aneta Dolejší
bydliště: Nepovím
narození:27.7.2010
znamení: lev
řídím se podle hesla: všechno zlý je pro něco dobrý....(ale někdy taky ne...=))
poslouchám: mno tak různě... rock, hip - hop
vzor: ??
móda: kalhoty, tričko, rozepínací mikina, ...
oblíbený (nebo aspoň co mi nijak nevadí) předmět:
neoblíbený předmět:
Vv, Př, Čj, Pč, .....
oblíbené jídlo: pizza, halušky, ovocné knedlíky, řízek s bramborovou kaší, bramborový salát, ...
neoblíbené jídlo: krevety, kuře na paprice, a vše co se ještě hýbe!(i když to je málokdy...=)
závislost: na sladkostech, na notebooku, na televizi, ....
Miluju koně, kočky, morčata, .....a všechny ostatní zvířata!!

Hodně koměntářů

29. června 2010 v 21:22 | Míša |  Pár věcí o blbostech

Takže!

Vydím že už máme hodně komentářů a potřebuju abyste se koukli i na můj blog http://misha-w565.blog.cz

Ráda vám pak taky okouknu blog.Jo a děkuji za komentáře....


Míša


Popis uzdy

29. června 2010 v 20:52 | Míša |  Popis koně,kopyta atd.

Popis kopyta

29. června 2010 v 20:51 | Míša |  Popis koně,kopyta atd.

Popis koně

29. června 2010 v 20:48 | Míša |  Popis koně,kopyta atd.

Pár věcí o mě

29. června 2010 v 20:29 | Míša |  My
Ahojík!!!

Takže tento blog je o koních a pár věcí o mě a o mojí kamarádce Áňe..Tento blog jsme založily spolu dnes takže oslava narozenin blogu bude 29.6.
Takže tady je pár věci o mě:

jméno:Michaela W.
bydliště: Sokolov
narození:9.ledna 2000
znamení: kozoroh
řídím se podle hesla: jsem jaká jsem
poslouchám: mno tak různě... rock, hip - hop
vzor: nemám
móda: nejčastěji nosim kalhoty a tričko...sukni nocim jenom když je hodně teplo šaty- ty tak trochu když je léto...Nejradši mam sportovní oblečení
oblíbený (nebo aspoň co mi nijak nevadí) předmět:
Tv ( jak kdy) , PŘ, VV, PČ
neoblíbený předmět:
M,ČJ,VL,HV,AJ
oblíbené jídlo: ovocné a bramborové knedlíky, hamburger, chocapic s mlíčkem¨,krupicová kaše
neoblíbené jídlo: špenát, plevel ( pažitka, brokolice, máta, ...)jo a ještě rajská omáčka a plněný papriky- brrrrr
závislost: na čokoládě :-D a na ovoci
______________________________Péče o nové hříbě

29. června 2010 v 15:24 | míša |  Péče o koně
Od chvíle,kdy se narodí,se musíte ujišťovat,že se mu dostává náležité péče o pozornosti,,aby bylo připraveno na pozdější život.Po nějaký čas opatří jeho základní potřeby matka - od prvního novorozeného napití se mléka až po okamžik,kdy se hříbě začne samo živit trávou.První potrava,známa jeho mlezivo,je pro hříbě životně důležitý,obsahuje totiž nejrůznější  protilátky,vitamíny a živiny.Nepodobá se mléku,je to hustá nazelenaná nebo nažloutlá tekutina.Teprve po několika krmeních,začne vytékat v čistší,bělejší barvě.Je-li klisna z nějakého důvodu neschopná dát hříběti pít,je nezbytné,abyste mladé zvíře krmili mlezivem z láhve.
Jak hříbě povyroste,stane se na matčině výživě méně závislé a začne se samo krmit trávou a větvičkami.Tak toto je zatim všechno ale nebojte se dam sem toho více..